ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4363613
*
nr 436 3613
Spegel
+konsol, Nyrokoko, stenskiva, höjd: 283 cm
Utrop:
3.500 kr
Såld:
6.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 20:38:56
1
3.000 kr
29/10 20:41:23
1
3.400 kr
30/10 11:21:16
2
5.500 kr
30/10 14:40:21
3
6.100 kr
30/10 14:46:48
2
6.000 kr
30/10 14:50:50
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 436 3613
Spegel
+konsol, Nyrokoko, stenskiva, höjd: 283 cm
Utrop: | 3.500 kr |
---|---|
Såld: | 6.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 20:38:56 | 1 | 3.000 kr |
29/10 20:41:23 | 1 | 3.400 kr |
30/10 11:21:16 | 2 | 5.500 kr |
30/10 14:40:21 | 3 | 6.100 kr |
30/10 14:46:48 | 2 | 6.000 kr |
30/10 14:50:50 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.